Ми часто чуємо про негативний вплив кондиціонера на здоров'я людини. І
хоча в сучасному світі досить складно обійтися без цього корисного
приладу, особливо, в широтах, наближених до екватора, все ж від
надмірного використання кондиціонерів може постраждати не тільки наше
здоров'я, але й глобальна екологічна обстановка.
Сьогодні кондиціонери споживають в два рази більше електроенергії,
ніж всі комп'ютери планети. В перерахунку на кількість вуглекислого газу
це 140 мільйонів тонн CO2 на рік. Тому знижуючи використання
кондиціонерів в два рази можна умовно забезпечити «безкоштовну» для
екології роботу всіх комп'ютерів у світі.
Отже, навіщо нам це потрібно? По-перше, знизити ризик захворювань, що
викликаються використанням кондиціонерів. По-друге - заощадити
електроенергію, і як наслідок, власні гроші і природні ресурси планети.
Читайте далі 20 порад, які допомагають звести використання кондиціонерів до мінімуму.
- Протягом сонячного дня тримайте штори або жалюзі закритими. Проникаюче в кімнату світло розігріває внутрішню атмосферу житла, створюючи парниковий ефект.
- Затонуйте скло або заклейте тонкою відбиваючою плівкою, як це часто роблять в південних містах, наприклад у Криму. Така плівка досить доступна і обійдеться вам в декілька доларів за кожне вікно в залежності від площі.
- Охолоджуйте приміщення у вечірній час, відкриваючи вікна з більш прохолодною боку, якщо ваші вікна виходять на різні сторони будинку.
- Ізолюйте приміщення. Так само, як і для збереження тепла в зимовий час, теплоізоляція необхідна влітку для збереження прохолоди. Згадайте як прохолодно влітку в старих дерев'яних або глинобитних будинках з товстими стінами.
- Замініть лампи розжарювання на ефективніші в сенсі меншого тепловиділення, тобто на флуоресцентні або ще краще - світлодіодні. Сучасні джерела світла виділяють на 80% менше тепла, ніж звичайні лампи розжарювання.
- Якщо у вашому будинку є стельовий вентилятор, то необхідно використовувати його для охолодження приміщення. В сучасних вентиляторах є перемикач, який дозволяє змінювати напрямок його обертання, змінюючи напрямок повітряного потоку.
- Пийте напої з льодом дуже помірно. Нічого оригінального, але це ще один зі способів остудити ваше тіло, тільки не зовні, а зсередини. Пийте невеликими порціями, щоб уникнути переохолодження горла та зайвого потовиділення. Хоча існує думка, що набагато ефективніше пити гарячий чай, який стимулює організм до самоохолодження. Теж саме стосується холодного і гарячого душу. Спробуйте самостійно, це дуже індивідуально.
- Відповідний одяг допоможе легше переносити спеку. Найкраще підійде просторий одяг з натуральних легких тканин, лідерами тут залишаються вироби з бавовни.
- Мокрий рушник, загорнутий навколо шиї або голови, допоможе перенести найбільш жаркий період дня. Рекомендують також використовувати вологе взуття. Якщо це недостатньо естетично для вас, використовуйте вологі напульсники.
- Зведіть до мінімуму використання плити та духовки. Природною реакцією на спеку є зниження апетиту, так що в жаркий час доби можна обмежитися холодними закусками та салатами.
- Фахівці рекомендують використовувати подушку набиту гречаною крупою, якщо спека не дає вам заснути. Подушка, набита гречкою, не утримує тепло як звичайна подушка.
- Вчіться у своїх домашніх тварин, які у спеку мало рухаються. Якщо є така можливість, то найспекотніший період дня краще провести в горизонтальному положенні. Рухайтесь повільно, розмірено і не поспішаючи.
- Охолодити приміщення можна за допомогою вентилятора спрямованого на щось холодне: спеціальний акумулятор холоду або звичайну пластикову пляшку з льодом.
- Посадіть дерево з сонячного боку вашого будинку. Дерево - це кращий захисник від полуденної спеки. Не забувайте при цьому дотримуватися необхідної дистанції між деревами і будинком.
- Якщо у вашому автомобілі немає кондиціонера або ви не хочете ним користуватися, помістіть сумку з пластиковими пляшками, наповненими льодом на заднє сидіння автомобіля. Кажуть, добряче полегшує подорож.
- Закривайте двері в під'їзді багатоквартирних будинків. Повітря у основи будівлі завжди прохолодніше, оскільки температура ґрунту завжди нижча за температуру атмосферного повітря біля поверхні розігрітої землі.
- Якщо у вас є можливість працювати вдома, то є сенс перейти на нічний графік: вдень спати, вночі працювати. Ніч має ще одну перевагу - менше відволікаючих від роботи факторів.
- Стіни будинків і дах краще пофарбувати в білий колір. Ця радикальна міра, добре допомагає для спекотних регіонів.
- Вимкніть всі електроприлади, якими ви не користуєтесь. А найнеобхідніші краще оптимізувати по енергоспоживанню. Наприклад, ноутбуки прохолодніші за настільні комп'ютери, телевізори на рідких кристалах кращі за кінескопні і так далі. Як правило, чим менше електроприлад споживає потужності, тим менше тепла він виділяє.
- Адаптуйтесь. Люди живуть на цій планеті мільйони років, і за цей час встигли знайти свій будинок на всіх широтах нашої планети, а «радість» кондиціювання повітря пізнали зовсім недавно, і в більшості випадків можуть обійтися без неї. Підтримуйте себе в хорошій фізичній формі і ви будете почувати себе краще як у зимову холоднечу, так і в літню спеку.
Мы часто слышим о негативном влиянии кондиционера на здоровье человека. И хотя в современном мире достаточно сложно обойтись без этого полезного прибора, особенно, в широтах, приближенных к экватору, все же от чрезмерного использования кондиционеров может пострадать не только наше здоровье, но и глобальная экологическая обстановка.
Сегодня кондиционеры потребляют в два раза больше электроэнергии, чем все компьютеры планеты. В пересчете на количество углекислого газа это 140 миллионов тонн CO2 на год. Поэтому снижая использование кондиционеров в два раза можно условно обеспечить "бесплатную" для экологии работу всех компьютеров в мире.
Следовательно, зачем нам это нужно? Во-первых, снизить риск заболеваний, которые вызываются использованием кондиционеров. Во-вторых - сэкономить электроэнергию, и как следствие, собственные деньги и природные ресурсы планеты.
Читайте дальше 20 советов, которые помогают возвести использование кондиционеров к минимуму.
- В течение солнечного дня держите шторы или жалюзями закрытыми.
- Затонируйте стекла или заклейте тонкой отбивающей пленкой, как это часто делают в южных городах, например в Крыму. Такая пленка достаточно доступна и обойдется вам в несколько долларов за каждое окно в зависимости от площади.
- Охлаждайте помещение в вечернее время, открывая окна с более прохладной стороне, если ваши окна выходят на разные стороны дома.
- Изолируйте помещение. Так же, как и для сохранения тепла в зимнее время, теплоизоляция необходима летом для сохранения прохлады. Вспомните как прохладно летом в старых деревянных или глинобитных домах с толстыми стенами.
- Замените лампы накаливания на более эффективных в смысле меньшего тепловыделения, то есть на флуоресцентных или еще лучше - светодиодные. Современные источники света выделяют на 80% меньше тепла, чем обычные лампы накаливания.
- Если в вашем доме есть потолочный вентилятор, то необходимо использовать его для охлаждения помещения. В современных вентиляторах есть переключатель, который позволяет изменять направление его вращения, изменяя направление воздушного потока.
- Пейте напитки с льдом очень умеренно. Ничего оригинального, но это еще один из способов остудить ваше тело, только не внешне, а изнутри. Пейте небольшими порциями, во избежание переохлаждения горла и лишнего потовыделения. Хотя существует мысль, что намного эффективнее пить горячий чай, который стимулирует организм к самому охлаждению. Тоже именно касается холодного и горячего душа. Попробуйте самостоятельно, это очень индивидуально.
- Соответствующая одежда поможет легче переносить жару. Лучше всего подойдет просторная одежда из натуральных легких тканей, лидерами здесь остаются изделия из хлопка.
- Мокрое полотенце, завернутое вокруг шеи или председателя, поможет перенести наиболее жаркий период дня. Рекомендуют также использовать влажную обувь. Если это недостаточно эстетически для вас, используйте влажные напульсники.
- Возведите к минимуму использование плиты и духовки. Естественной реакцией на жару является снижение аппетита так что в жаркое время суток можно ограничиться холодными закусками и салатами.
- Специалисты рекомендуют использовать подушку набитую гречневой крупой, если жара не дает вам заснуть. Подушка, набитая гречихой, не удерживает тепло как обычная подушка.
- Учитесь у своих домашних животных, которые в жару мало двигаются. Если есть такая возможность, то самый знойный период дня лучше провести в горизонтальном положении. Двигайтесь медленно, размерено и не спеша.
- Охладить помещение можно с помощью вентилятора направленного на что-то холодное : специальный аккумулятор холода или обычную пластиковую бутылку с льдом.
- Посадите дерево с солнечной стороны вашего дома. Дерево - это лучший защитник от полуденной жары. Не забывайте при этом придерживаться необходимой дистанции между деревьями и домом.
- Если в вашем автомобиле нет кондиционера или вы не хотите им пользоваться, поместите сумку с пластиковыми бутылками, наполненными льдом на заднее сидение автомобиля. Говорят, сильно облегчает путешествие.
- Закрывайте двери в подъезде многоквартирных домов. Воздух в основы здания всегда прохладнее поскольку температура почвы всегда ниже температуры атмосферного воздуха около поверхности разогретой земли.
- Если у вас есть возможность работать дома, то есть смысл перейти на ночной график : днем спать, ночью работать. Ночь имеет еще одно преимущество - меньше отвлекающих от работы факторов.
- Стены домов и крышу лучше покрасить в белый цвет. Эта радикальная мера, хорошо помогает для знойных регионов.
- Выключите все электроприборы, которыми вы не пользуетесь. А самые необходимые лучше оптимизировать по энергопотреблению. Например, ноутбуки более прохладны настольных компьютеров телевизоры на жидких кристаллах лучше за кінескопні и так далее. Как правило, чем меньше электроприбор потребляет мощности, тем меньше тепла он выделяет.
- Адаптируйтесь. Люди живут на этой планете миллионы лет, и за это время успели найти свой дом на всех широтах нашей планеты, а "радость" кондиціювання воздуха познали совсем недавно, и в большинстве случаев могут обойтись без нее. Поддерживайте себя в хорошей физической форме и вы будете чувствовать себя лучше как в зимнюю стужу так и в летнюю жару.
0 коммент.:
Отправить комментарий